Čistenie kobercov


Koberce na vyčistenie resp. vypranie preberá naša spoločnosť prostredníctvom svojej obchodnej jednotky – zberne. Koberce nečistíme priamo v domácnosti alebo vo firme. Spracovávame koberce len výrobcom doporučené na mokré čistenie. Nespracovávame celoplošne podlepené koberce a pogumované koberce u ktorých sa pogumovanie rozpadáva.

Koberce sa spracovávajú v kobercovom stredisku technológiou a čistiacimi prostriedkami, ktoré zodpovedajú príslušným normám a požiadavkám kladeným na kvalitu pri spracovávaní zákaziek. Čistenie kobercov prebieha mokrým procesom. Kvalitné vyčistenie kobercov zabezpečujeme predšampónovaním. Týmto procesom sa odstraňujú z kobercov fľaky od rôznych ovocných nápojov, čaju, kávy, ale aj znečistenia od domácich miláčikov.  Až následne prichádza k finálnej úprave koberca.

Technológia spracovania kobercov v našej spoločnosti nám nedovoľuje čistiť apretované, hodvábne a umelecké  koberce a ani koberce s extrémne dlhým vlasom.

Ceny za vyčistenie kobercov vzhľadom na spôsob spracovania a použitie technologických postupov nie je možné porovnávať s cenami upratovacích firmiem alebo živnostníkov , ktorí čistia koberce u zákazníka .Za vyčistenie fľakov a strapcov účtujeme príplatky v zmysle platného cenníka, kde rozlišujeme rozsah, plochu znečistenia a dľžku strapcov.

Štandardná dodacia lehota je 7 pracovných dní.